Rosyjska armia najwyraźniej traci system high-tech – USA są szczęśliwe

Dzięki systemowi Krasucha-4 armia rosyjska może chronić się przed radarami wroga i usuwać drony z nieba. Zachodnie tajne służby są bardzo zainteresowane tą technologią – i mogą teraz ją badać.

Na zalesionym terenie pod Kijowem żołnierze ukraińscy natknęli się na porzucony, ledwo zakamuflowany fragment rosyjskiej techniki wojskowej, którego utrata może zaszkodzić Kremlowi. Nadwozie w kształcie kontenera to stanowisko dowodzenia dla systemu Krasucha-4, na który zachodni wywiad od dawna patrzy z zazdrością i niepokojem.

Krasucha-4 budzi obawę, ponieważ może zagłuszać sygnały z satelitów GPS w zasięgu do 300 kilometrów oraz wykrywać i zacinać systemy radarowe – takie jak natowskie samoloty Awacs, które były również używane podczas wojny.Ukraina z przestrzeni powietrznej NATO do prowadzenia rozpoznania.

System Krasucha-4 zostanie wysłany do Stanów Zjednoczonych

Rosyjskie wojsko wystawiło Krasucha-4 w 2010 roku i podobno skutecznie używało tego systemu przeciwko tureckim dronom Bayraktar TB-2 podczas wojny w Syrii. Podobno system jest w stanie zakłócić elektronikę drona w taki sposób, że się zawiesza. Armia ukraińska posiada również kilka dronów Bayraktar i podobno wykorzystuje je bardzo umiejętnie i skutecznie przeciwko armii rosyjskiej. To jeden z powodów, dla których utrata systemu Krasucha-4 może sprawić problemy wojskom Putina. Nie wiadomo, czy na Ukrainie istnieją inne egzemplarze Krasucha-4.

Grayson Hayes

„Komunikator. Profesjonalny badacz kawy. Irytująco skromny fanatyk popkultury. Oddany student. Przyjazny ćpun mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.