Rozwój Ignitis Group w Polsce – inwestycja w drugi projekt farmy wiatrowej | Biznes

Rada Dyrektorów Ignitis grupė zatwierdziła zawarcie umowy kupna-sprzedaży udziałów, zgodnie z którą spółka zależna grupy Ignitis odnawialna nabyła 100% udziałów. Akcje polskiej spółki rozwijającej projekt farmy wiatrowej w Polsce.

„Polska pozostaje jednym z priorytetowych rynków grupy, na którym monitorujemy deweloperów Zielonej Produkcji i poszukujemy projektów przyjaznych inwestycjom. Cieszymy się z pomyślnego zakończenia projektu farmy wiatrowej Pomerania w tym roku i nie będziemy mieć wątpliwości co do sukcesu naszej drugiej farmy wiatrowej w Polsce – powiedział Darius Maikštėnas, dyrektor Ignitis Group.

Zakupiony projekt jest na zaawansowanym etapie realizacji, otrzymał pozwolenie na budowę i wygrał promocyjną taryfę 237,5 zł/MWh (ok. 51 Eur/MWh) na polskiej aukcji OZE. Oczekuje się, że farma wiatrowa rozpocznie działalność komercyjną około 2023 roku. Łączna moc budowanej farmy wiatrowej wynosi 50 MW.

Grupa obecnie zarządza farmą wiatrową na Pomorzu w Polsce o łącznej mocy 94 MW i rozwija projekty farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 250 MW.

Należy zauważyć, że te inwestycje za granicą nie wpływają na ceny energii elektrycznej, ale generują zysk, który wraca na Litwę w postaci dywidend. Na przykład, przewidywany całkowity zwrot z własności nabytego projektu jest zgodny z zakresem takich projektów wcześniej ujawnionych, a naszym celem zwrotu jest wysoki jednocyfrowy, jednocyfrowy zwrot, niski dwucyfrowy.

„Informacja prasowa” oznacza biuletyn tworzony i rozpowszechniany przez agencje prasowe, osoby prawne i osoby fizyczne na temat nowości usług, produktów, firm lub instytucji itp. Decydując się na publikację treści, UAB 15min bierze pod uwagę istotność informacji, korzyści dla społeczeństwa i interes publiczny. UAB „15min” nie otrzymuje wynagrodzenia za publikację tej treści. Redakcja ma prawo do redagowania, skracania, uzupełniania oraz usuwania linków i tytułów w tekście.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *