Sambo ugdytojo Stanislovo Kulikausko internationaliame turnyre – występy młodych talentów

W Varžybose wzięło udział 82 sportowców. ZDJĘCIA: organizatorzy

Šiaulių sporto gimnazijoje zorganizowało przez dwa dni XIV międzynarodowy młodzieżowy turniej dla dzieci Stanislovo Kulikausko, mistrz świata mistrzów sportu, w którym wzięło udział 82 sportowców z Polski, Łotwy, Ukrainy i Lietuvos.

Turniej Jaunųjh kovotojų stebėjo na Łotwie, w Lenkijo jest prezydentem federacji sambo Lietuvos.

Sportowcom gratulują Linas Obcarskas, wiceminister sportu Lietuvos sambo, molkos otwarcia zawodów, Gintaras Jasiūnas, szef wydziału sportowego Šiaulių savivaldybės, Giedrius Snudaitis, dyrektor centrum sportowego Atžalino, Kulika Mainslovas organizator igrzysk, w federacjach sambo Lietuvos, prezydent Eduardas Rudas.

Turniej był sponsorowany przez federację Lietuvos sambo „Atžalino” sporto centras, przedsiębiorca S. Kulikauskas przywiózł swoje lēšomis.

Turniej Mintis rengti šių jaunijų sambo imtynininkų narodził się w 2008 roku, kiedy Bruuselyje został mistrzem świata mistrzów sportu. Te turnieje są zwykle organizowane ku pamięci zmarłej osoby. Złamałem tę zasadę, ponieważ nie zobaczę meczów śmierci Nutariau: kiedy za życia chcę widzieć ciszę, kovosiančius mano vardo turnyre. Następnym razem będziemy rywalizować w 15. roku” – powiedział S. Kulikauskas, który trenował pierwszego litewskiego olimpijczyka w judo Santą Pakenytę, który startował na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, a obecnie trenerki 17-letniej Laury Linkutę, mistrzyni Europy młodzieżowej w sambo i brązowej medalistki mistrzostw świata, nawet tīmās, besimokančius sambo to alfabety jiudo.

Tegoroczny turniej był bardzo udany, prowadzony przez S.Kulikausko „Atžalino” centro auklėtiniams, którego zwycięzcą został šeši iš dvylikos.

Wśród nich byli dwaj ukraińscy uchodźcy wojenni, 11-letni Aleksandras Motrenkas i Olegas Dauboshas, ​​którymi od początku wojny opiekował się S. Kulikauskas.

„Aleksandras Motrenka to cudowne dziecko, nie dorównała w turnieju. Wyrośnie świetny sambo bojownik” – pewny siebie talent ugdytojas.

Poproszony o komentarz na temat sukcesów swoich trenerów, S. Kulikauskas zaznaczył, że każdy trener chce wygrać jak najwięcej zwycięzców.

„Jestem zaskoczony debiutantem sambo pratybas lankanchio 9-erių Tautvydo Pauliaus pelgele. Przegrał ostatnią walkę na Łotwie z zawodnikiem, ale w ciągu 30 sekund zdołał wykonać dwie imponujące akcje i odnieść zwycięstwo.

Mądre dziewczyny są do tego szczególnie elastyczne, ponieważ zespołem wsparcia była mama.

Kiedy Tautvydas wyciągnął rękę w meczu finałowym, matka namawiała go do walki, nie poddał się, ku jego uciesze, że wygrał jego syn.

Išskirčiau to bezwzględna kategoria wagowa wśród dziesięcioletnich sportowców z grupy rungtyniavusiusi Gustą Kulikauska, który wygrał wszystkie walki” – podzielił się S. Kulikauskas.

G. Kulikauskas jest krewnym trenera S. Kulikauskasa, zaczął trenować sambo w wieku pięciu i pół roku.

„Wszystko się wydarzyło: są kontuzje, są łzy. Jednak ponieważ mój ojciec jest uparty, oto rezultat: gdziekolwiek bekovotų – tańczy z sambo na zawodach, zawsze zdobywa medale” – trener Šiauliai.

Młody sportowiec mieszka w Kuršėnui i tam uczęszcza do drugiej klasy. Ponieważ ojciec, dyrektor firmy „Skolų bankas” Tomas Kulikauskas, główny sponsor różnych turniejów judo i sambo, codziennie przyprowadzał syna na treningi do Szawli.

W federacjach sambo Lietuvos nagrodę za najlepszą technikę otrzymali Ema Samoilenko (trener Karimas Muradova) i Aleksandras Motrenkas (trener Stanislovas Kulikauskas).

Zwycięzcy

Osoby urodzone w 2004 roku są młodsze

U dziewcząt

47kg – Ema Samoilenko (Wilno)

65 kg – Mija Lementauskaitė (Siauliai)

Dla faceta

64kg – Pavelas Voinickis (Wilno)

71kg – Tautvydas Ivanauskas (Wilno)

88 kg – Matvejis Lobaževičius (Łotwa)

59 kg – Arijus Augūnas (Ukmergė)

88 kg – Andrejis Saukanis (Łotwa)

2009 g są młodsi

Dla chłopców

42 kg – Martynas Auksztuolis (Ukmergė)

50 kg – Arminas Budrius (Siauliai)

Osoby urodzone w 2011 roku są młodsze

Dla chłopców

31 kg – Aleksandras Motrenka (Siauliai-Ukraina)

42 kg – Oleg Daubosh (Siauliai – Ukraina)

50 kg – Tautvydas Paulius (Siauliai)

55 kg – Gustas Kulikauskas (Siauliai)

Chłopcy, urodzeni w 2012

Kategoria bezwzględna – Gustas Kulikauskas (Šiauliai)

Projekt „Sport – zdrowie jest źródłem wiedzy dla wszystkich” prowadzony przez VšĮ „Sporto leidinių grupė” jest zasadniczo finansowany przez Sporto rēmimo fondo lēšomis, którym zarządza Fundusz Zmiany Edukacyjnej.

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *