Schleindler to już jeden z najlepszych w Europie – Feldkirch

Bilardista BSV Break Feldkirch Markus Schleindler zajął rewelacyjne trzecie miejsce na EPBV Youth Masters w Polsce.

FELDKIRCHA. Markus Schleindler, zaledwie 15-letni bilardzista z BSV Break Feldkirch, w końcu osiągnął europejski szczyt juniorskiego bilarda. Po sensacyjnym zwycięstwie turniejowym w debiucie na Euro Youth Tour w Candles w Szwajcarii, wszechstronny zawodnik zakwalifikował się do EPBF Youth Euro Masters 2023 w Polsce. Markus Schleindler, jedyny Austriak i trzeci Europejczyk, zaskakująco zajął trzecie miejsce w grupie 16 uczestników. Bilardista z Feldkirch przegrał na Masters tylko dwukrotnie, w drugiej rundzie (4:7) i w półfinale (2:7) z wielokrotnym mistrzem Niemiec Felixem Vogelem. Po sukcesach z dwoma Słoweńcami Svitem Pavlinjkiem (7:5) i Rusem Blazem (7:4) oraz Finnem Hannukkalą Akseli (7,5) Marks Schleindler stanął na podium i zdobył brązowy medal. Pozostali startujący w Masters byli przeważnie o dwa lata starsi od Feldkirchera, dlatego tym bardziej należy docenić jego najlepsze występy. Przyszłość bilarda należy do Schleindlera. Wkrótce dla Schleindlera zbliżają się Mistrzostwa Europy i walki o tytuł Austrii, a on naturalnie chce potwierdzić swoje zawsze dobre pomysły. VN-TK