Trwa akcja wycofywania produktów typu „Pojazdy prywatne / Lekkie samochody dostawcze”: Wydano krajowy alert dla tego produktu CITROEN!

CITROEN wycofuje produkty ze swojego asortymentu. Tutaj możesz przeczytać, których towarów dotyczy problem i dlaczego są one wycofywane.

Czy wiesz, że w Niemczech, zgodnie z ustawą o odpowiedzialności za produkt, każdy producent jest zobowiązany do ostrzegania przed niebezpieczeństwem emanującym z jego produktów, aby uniknąć tzw. „szkody osób trzecich”? Można to zrobić przez przypomnienie sobie czegoś jak również ostrzeżenie.
Do Jumpy, podróżnik kosmiczny CITROEN wydał zalecenie dotyczące bezpieczeństwa 23 września 2022 r. Podajemy więcej szczegółów na temat produktu w Wielkiej Brytanii i wydanego ostrzeżenia o niebezpieczeństwie.

Przypomnienie w CITROEN: Te modele są zaniepokojone

Produkty tego typu Samochody osobowe / Lekkie pojazdy dostawcze kategorii pojazdy silnikowe zostały wprowadzone do obrotu przez firmę CITROEN, ostrzeżenie dotyczy tylko modeli V, e22007/46053017, e22007/46053019 zJumpy, podróżnik kosmiczny ma zastosowanie. Wadliwe produkty zostały zbudowane w okresie od 20.01.2022 do 28.01.2022. Produkt opisany jako: „Samochód osobowy/lekki pojazd dostawczy”

Skąd właściwie pochodzi ostrzeżenie o produkcie?

Poniższe przetwarzane informacje pochodzą z „Systemu Szybkiej Wymiany Informacji” (w skrócie: RAPEX). Jest to europejski system szybkiego ostrzegania dla ochrona konsumenta, za pośrednictwem którego można wymieniać informacje z państw członkowskich na temat niebezpiecznych lub potencjalnie niebezpiecznych produktów konsumenckich. Komisja Europejska publikuje cotygodniowy raport na temat aktualnych ostrzeżeń RAPEX, które są podsumowane w Internecie.

Wycofanie produktu: ryzyko obrażeń

Do Jumpy, podróżnik kosmiczny stosuje się rodzaj ostrzeżenia „Ryzyko obrażeń”, przy czym w przypadku artykułów przyjmuje się poważne ryzyko pod względem poziomu ostrzeżenia. RAPEX bardziej szczegółowo wyjaśnia poziom alertu. Tak więc napisano tutaj: „Produkt nie jest zgodny z przepisami dotyczącymi homologacji i nadzoru rynku pojazdów silnikowych i przyczep samochodowych, jak również układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych, które są przeznaczone dla tych pojazdów”. Sam producent zgłaszał: „Tylny hamulec może być uszkodzony, co może prowadzić do utraty skuteczności hamulca zasadniczego, co z kolei może zwiększyć ryzyko wypadku”.

Wycofanie produktu w Niemczech – co teraz?

Obecnie podejmowane są konkretne działania w odpowiedzi na ostrzeżenie dotyczące produktu. Towary są teraz wycofywane przez konsumenta. Ale co to oznacza dla Ciebie? Pierwszym krokiem jest oczywiście zaprzestanie używania produktu. Następnie możesz zwrócić wycofany produkt do miejsca, w którym go kupiłeś. Zasadniczo nie potrzebujesz do tego paragonu, a otrzymasz zwrot ceny zakupu. Możesz dowiedzieć się o różnych procedurach w firmie lub punkcie sprzedaży. Inne kraje również wydały ostrzeżenie – m.in. Francja, Chorwacja i Polska.

Informacje o produkcie w skrócie

produkt typ(y) modelu czas produkcji kod oddzwaniania Opakowania kod kreskowy
Jumpy, podróżnik kosmiczny V, e22007/46053017, e22007/46053019 20.01.2022 – 28.01.2022 nieokreślony nieokreślony nieokreślony

Aby uzyskać więcej informacji na temat ostrzeżenia produktu, zobacz tutaj.

Natychmiastowe środki w przypadku ostrego zagrożenia

urazy
Drobne urazy są zwykle nieszkodliwe i mogą być leczone przez laików. Zwykle goją się bez problemu w ciągu dziesięciu dni. przez dobro PIERWSZA POMOC rana może być chroniona przed infekcją i przyspieszać gojenie. Z drugiej strony duże lub głębokie urazy należy jak najszybciej leczyć medycznie. 112 alarm; jeśli nagły wypadek medyczny jest pilny, ale nie zagrażający życiu, pomoże Ci numer alarmowy 116117. Możesz tam skontaktować się z dyżurną medyczną, a centrala skontaktuje Cię z biurami dyżurnymi w Twoim regionie.

+++ Uwaga redakcyjna: Ten tekst został utworzony automatycznie na podstawie aktualnych danych RAPEX. Wszelkie uwagi lub pytania prosimy kierować na adres zettel@news.de. +++

śledzić Aktualności.de już w Facebook, Świergot, Pinterest oraz youtube? Tutaj znajdziesz najnowsze wiadomości, najnowsze filmy i bezpośrednią linię do redakcji.

roj/news.de

Pierce Caldwell

„Guru kulinarny. Typowy ewangelista alkoholu. Ekspert muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *