VAT na żywność zostanie zniesiony w przyszłym miesiącu

W Polsce celem jest obniżenie podatku od wartości dodanej (VAT) od produktów spożywczych do 0%.

  • VAT na żywność w sąsiednim kraju był już znacznie niższy (5%) niż na Litwie. Mamy obniżoną stawkę VAT (9%) do 2022 roku. Na koniec roku obowiązuje tylko w restauracjach, barach, kawiarniach i innych placówkach gastronomicznych, a podstawowy VAT na żywność wynosi 21%.

Polskie władze wprowadziły tzw Uczciwa gra Polityka (dobrej woli) będzie obowiązywać przez co najmniej sześć miesięcy i nie będzie dotyczyć tylko tych, którzy jedzą.

Obniżenie podatku VAT na paliwo w Polsce pozwoli ludności na osiągnięcie znacznych oszczędności w tym trudnym okresie, ponieważ z 23 proc. spadnie do 8%.

Polacy zamierzają też na pół roku znieść VAT na nawozy rolnicze (8 do 0 procent).
Polska złagodziła też inne warunki, zmniejszając podatki nałożone na ludność.

Limit kwoty bez podatku został podwyższony do 30 tys. złotych (ok. 6 tys. 600 euro, dla porównania na Litwie – 4 tys. euro za świadczenie usług osobom niefizycznym na podstawie licencji na prowadzenie działalności).

Polska zapowiada, że ​​te ustępstwa pomogą ludziom w czasach, gdy portfele zostały roztrzaskane przez inflację, a także mówi, że symbolicznie spogląda wstecz na historyczną transformację gospodarczą XXI wieku, kiedy innowacyjny polski system podatkowy przyczynił się do wzmocnienia i rozwoju w Europa. kraj przybycia.

  • Przy okazji, od 1 lutego br. planowane jest wprowadzenie 0 proc. Polska twierdzi, że dyrektywa VAT na żywność została skoordynowana z Unią Europejską i Parlamentem jako środek walki z inflacją.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *