Wiadomości piłkarskie: Sevilla nadal leci nisko | PSG z ósmym zwycięstwem z rzędu

Borussii Dortmund grożą mroźne Święta Bożego Narodzenia. Zaledwie trzy dni po odpadnięciu Stuttgartu z Pucharu Ligi Angielskiej, co spotkało się z powszechną krytyką, drużyna trenera Edina Terzica poniosła kolejną porażkę w Bundeslidze, przegrywając 2:3 z RB Lipsk. Dzięki wczesnemu wyrzuceniu z ligi szefa obrony BVB Matsa Hummelsa w 15. minucie drużyna Lipska umocniła się na czwartym miejscu i ma teraz cztery punkty przewagi nad drużyną szwajcarskiego bramkarza Gregora Kobela. Samobójczy gol Ramy’ego Bensebainiego (32. minuta) oraz gole Christopha Baumgartnera (54.) i Yussufa Poulsena (90.+1) zapewniły RB zasłużone zwycięstwo w sobotni wieczór przed 81 365 widzami na wyprzedanym stadionie Signal Iduna Park.

Kibicuj Bayernowi

FC Bayern Monachium otrzymał w Bundeslidze ogromnego policzka i musi pogodzić się z poważną porażką w walce o mistrzostwo Niemiec. Mistrzowie rozegrali sobotni mecz z Eintrachtem Frankfurt 5:1 i po raz pierwszy od maja opuścili boisko jako przegrani w lidze. Omar Marmoush (12. minuta), Eric Junior Dina Ebimbe (31./50.), Hugo Larsson (36.) i Ansgar Knauff (60.) strzelili gola rekordowym mistrzom, którzy na oczach 58 000 widzów popełnili serię błędów.

Mecz 14. kolejki Bundesligi przypomina zwycięstwo Eintrachtu 5:1 z listopada 2019 roku, które kosztowało ówczesnego trenera Bayernu Niko Kovaca utratę pracy. Zespół monachijski, dowodzony przez najlepszego napastnika Harry’ego Kane’a, tym razem nieszkodliwego, traci teraz trzy punkty do lidera mistrzostw, Bayera Leverkusen, który w niedzielę z taką samą liczbą meczów zagra z VfB Stuttgart. Bramka Joshuy Kimmicha (43.) była zdecydowanie za mała dla monachijskiej drużyny w całkowicie chaotyczne popołudnie.

Heidenheim wygrywa awansowany pojedynek

Imponująca siła po martwych piłkach zapewniła 1. FC Heidenheim ważne zwycięstwo na drodze do utrzymania się w Bundeslidze. W wygranym 3:2 meczu z SV Darmstadt 98 wszystkie gole FCH zdobył po stałych fragmentach gry Jan-Niklas Beste. Czwartym zwycięstwem w sezonie drużyna trenera Franka Schmidta powiększa przewagę nad Lilies do pięciu punktów. W zaciętym pojedynku pomiędzy obiema awansowanymi drużynami silna FCH, która zdobyła 13 z 14 punktów u siebie, świętowała po bramkach Jana Schöppnera (42. minuta) i kapitana Patricka Mainki (69./71. minuta). W międzyczasie Darmstadt odwrócił sytuację. Najpierw na swoim starym boisku wyrównał Tim Skarke (52. miejsce), następnie goście skorzystali na samobójczej bramce Lennarda Maloneya (60. miejsce).

Unia ponownie odnosi sukces po 16 meczach bez zwycięstwa

Union Berlin zakończył swoją spektakularną passę bez zwycięstwa w debiucie trenera Nenada Bjelicy w Bundeslidze. Po 16 meczach bez powodzenia zespół Żelaznej Drużyny pokonał w sobotę Borussię Mönchengladbach 3:1 z Nico Elvedim w obronie i swoim odważnym występem wysłał mocny sygnał w walce o utrzymanie w Bundeslidze. Kevin Volland (23. minuta) z rzutu karnego, Benedict Hollerbach (50.) i Mikkel Kaufmann (75.) swoimi pierwszymi golami dla Union strzelili gole dominującym gospodarzom na wyprzedanym stadionie Alte Försterei z 22 012 widzami. Alassane Pléa (77.) mógł jedynie zmniejszyć wynik Borussii.

Gracze Unionu Berlin w końcu mają coś do świętowania.

Brema uzyskuje wyzwolenie

Werder Brema zapewnił sobie długo oczekiwaną ucieczkę z walki o utrzymanie w Bundeslidze. Zasłużonym zwycięstwem 2:0 w sobotę Liga Hanzeatycka zakończyła passę sześciu meczów bez porażki drużyny FC Augsburg i odetchnęła z ulgą wśród swoich kibiców. Głowami Niklas Stark (39.) i Marvin Ducksch (65.) poprowadzili Bremę do pierwszego zwycięstwa po czterech meczach, w tym dwóch ostatnich porażkach. Sukces dał im chwilę wytchnienia, aby wydostać się ze strefy zagrożenia. Brema, rozczarowująca gościnna drużyna trenera Jessa Thorupa, nadal plasuje się w środku tabeli, pomimo porażek po niedawnej serii sukcesów.

Pytanie trenerskie w Wolfsburgu

Oczekuje się, że w Wolfsburgu dyskusje na temat trenera VfL Niko Kovaca nasilą się po porażce 1:0 z SC Freiburg. Zespół z Cédrikiem Zesigerem na środku obrony przegrał już po raz ósmy w tym sezonie po decydującym golu Michaela Gregoritscha z Freiburga (74. miejsce)..(DPA/lob)