Wojna na Ukrainie: Aktualizacja z 9 sierpnia na Ukrainie


Bądź na bieżąco z naszą aktualizacją dotyczącą wojny na Ukrainie. Każdego wieczoru przesyłamy Ci najważniejsze wiadomości dnia.

Zatrzymaj dostawy rosyjskiej ropy: Od czwartku południową trasą rurociągu Drużba nie płynie żadna ropa. Poinformowała o tym we wtorek rosyjska spółka giełdowa Transnieft. O tym rurociągu głównie odnoszą się Węgry, Czechy i Słowacja Rosyjska ropa. Szczególnie dotyczy to Węgier, które wydobywają 65% swojej ropy Rosja.

Rzecznik firmy Transnieft, Igor Djomin, sprawia, że Ukraina odpowiedzialny za zatrzymanie dostaw: Kraj żąda od Rosji zaliczki za tranzyt rosyjskiej ropy, ale płatności Transniefti zostały odrzucone ze względu na nowe sankcje UE. Z drugiej strony rosyjska ropa nadal płynie na zachód północnym szlakiem Drużby, który prowadzi przez Białoruś i Polskę do Niemiec.

Dzień: Rosyjskie wojska na Ukrainie skupiają się na odparciu ukraińskiej kontrofensywy na południu kraju. Niemniej jednak rosyjskie ataki we wschodnim regionie Doniecka trwają, twierdzą eksperci wojskowi z Wielkiej Brytanii. Postępy rosyjskich agresorów pozostają ograniczone. Rosjanie odnieśli największy sukces, posuwając się do miasta Bachmut. Ale nawet tam linia frontu została przesunięta zaledwie o dziesięć kilometrów w ciągu ostatnich 30 dni. Brytyjczycy jako jedną z przyczyn tego uważają brak personelu wśród Rosjan.

Zawsze możesz przeczytać wszystkie wiadomości o przebiegu wojny w naszym live tickerze.

Lokalizacja: W kryzysie energetycznym towarzyszącym wojnie na Ukrainie desperacko poszukuje się alternatyw dla rosyjskiej ropy i gazu ziemnego. W Bawaria szczególny nacisk kładzie się na fotowoltaikę. Nowe koncepcje łączą wytwarzanie energii z uprawą polową. W naszym regionie ma miejsce bardzo szczególny projekt pilotażowy.

Region: Jedzie tam, gdzie pomaga tylko kilku Niemców: 23-letnia studentka Jana Jergl i jej przyjaciele dostarczają pomoc humanitarną bezpośrednio do strefy działań wojennych. Drogę do Charkowa we wschodniej Ukrainie jechali czterokrotnie. 2400 kilometrów w jedną stronę, 2400 kilometrów w obie strony. Opowiedziała Dorothée Pfaffel, czego doświadczyła.

Może Cię również zainteresować:

Od października wzrosną koszty gazu. To, czy VAT jest naliczany, czy nie, może mieć kluczowe znaczenie dla konsumentów. Bo to dużo pieniędzy.

Podatek od wartości dodanej na gaz może być kosztowny

W wywiadzie Roger Waters opisuje prezydenta USA Joe Bidena jako podżegacza wojennego, który podsyca ogień na Ukrainie. Teraz otrzymuje za to pochwały i krytykę.

Roger Waters: Biden jest podżegaczem wojennym na Ukrainie

Abyście mogli na bieżąco śledzić wydarzenia, w tej wieczornej aktualizacji chcemy poinformować Was o najważniejszych wydarzeniach: co wydarzyło się w ciągu dnia? Jak oceniają sytuację nasi autorzy? Jakie są skutki wojny na ziemi w Bawaria czuć? Aby regularnie otrzymywać aktualizacje, musisz zasubskrybować powiadomienia push od naszej redakcji. Wystarczy pobrać aplikację”Generał Augsburga Nowy Pobrać (tutaj dla użytkowników Androida oraz tutaj dla użytkowników iPhone’a) i zasubskrybuj powiadomienia push. Jeśli czujesz się dobrze poinformowany przez to podsumowanie, polecam aktualizację o wojnie w Ukraina chętnie dalej. Wszystkie odcinki przeglądu wiadomości można znaleźć na specjalnej stronie.

Grayson Hayes

„Komunikator. Profesjonalny badacz kawy. Irytująco skromny fanatyk popkultury. Oddany student. Przyjazny ćpun mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.