Znak zapytania za Lewandowskim – wyraźne pragnienie Nagelsmanna – wiadomości sportowe o hokeju na lodzie, sportach zimowych i nie tylko

Wcześniej Robert Lewandowski był związany z Realem Madryt. Teraz jest FC Barcelona. Dyrektor generalny Bayernu wyklucza zmianę tego lata. A może jest inaczej?

Julian Nagelsmann siedział na patio swojej matki w dzień wolny. Trener z Monachium w wolnym czasie zajmuje się także pilnymi sprawami w FC Bayern.

I tak Nagelsmann zadzwonił do swojego dyrektora generalnego Olivera Kahna w czwartek i omówił również pomysły zespołu. – Jak dotąd wymiana jest bardzo dobra – pochwalił trener Bayernu.

Kahn chce, aby Nagelsmann miał „obraz, co myśli trener”. W każdym razie stosunek trenera, który tego lata przyjechał z RB Lipsk, do Roberta Lewandowskiego, którego FC Barcelona też powinna polubić, jest jasny. „Oczywiście, że chciałbym go zatrzymać”, powiedział Nagelsmann. Lewandowski to „niezwykle ważny zawodnik, bardzo ważny strzelec”.

Lewandowski ponownie przedmiotem spekulacji

Lewandowski ponownie stał się przedmiotem spekulacji. Ma to również związek z umową 33-latka, która wygasa latem 2023 roku. Dotyczy to również innych liderów, Manuela Neuera (36 l.) i Thomasa Müllera (32 l.) dla rekordowych mistrzów Niemiec. W momencie darmowego przelewu na koniec umowy takie klauzule szybko wzbudzają wiele plotek.

Przed końcem ćwierćfinału Ligi Mistrzów przeciwko zwycięzcy hiszpańskiej Ligi Europy FC Villarreal, polska telewizja TVP podała, że ​​Lewandowski Monachium CEO Kahn wyraził już chęć odejścia i chce przenieść się do FC Barcelona.

przeczytaj też

Bundesliga

Dziękuję BVB: podekscytowanie zwiększa Bayern

– Najwyraźniej istnieje konkurs, który opowie największą absurdalną historię o Robercie Lewandowskim – powiedział Amazonowi Prime Video były bramkarz światowej klasy tuż przed wtorkowym 1:1. Kahn mówił o obowiązującej umowie z sześciokrotnym królem strzelców Bundesligi. A klub „nie dyskutuje również o zmianie zawodnika, który strzeli od 30 do 40 goli w każdym sezonie”, nalegał szef zarządu. „Jeśli jest coś do zgłoszenia, to też zrobimy”.

„Słyszę to po raz pierwszy”

Nierozwiązane kwestie kontraktowe zawsze mogą prowadzić do plotek. Czasem więcej, czasem mniej. Kiedy Lewandowski został zapytany w Sky TV po wygranym 1:0 meczu z Eintracht Frankfurt w Bundeslidze pod koniec lutego, że dyrektor sportowy Hasan Salihamidzic ogłosił, że absolutnie chce go zatrzymać, światowy piłkarz odpowiedział z uśmiechem: „Ja” słyszę to po raz pierwszy”. Ktoś w jego wieku iz doświadczeniem radzi sobie jednak z takimi rzeczami „po cichu”. Wszystko jest uważnie obserwowane w mediach, łącznie z tym, że żona Lewandowskiego, Anna, doniosła na Instagramie, że uczy się hiszpańskiego.

Lewandowski zna tę sytuację kontraktową. Zanim przedwcześnie przedłużył dwa lata w FC Bayern w sierpniu 2019 r. do końca czerwca 2023 r., napastnik wielokrotnie rozważał przeprowadzkę do Hiszpanii. W tamtym czasie możliwym celem był Real Madryt, Lewandowski chciał spełnić swoje marzenie o wygraniu Ligi Mistrzów. On też to zrobił. 2020 z FC Bayern.

Kahn nadał przyszłości Lewandowskiego, Neuera i Müllera „wysoki priorytet”. Negocjacji kontraktowych nie da się jednak „uregulować mimochodem”, zauważył pod koniec marca. W końcu gracze też mają pewne pomysły.

Najlepsze dochody w Monachium

Podobnie jak Neuer i Müller, Lewandowski jest jednym z najlepiej zarabiających w drużynie monachijskiej. Dalsze przedłużenie poza 2023 r. to również kwestia kosztów. Nawet z tak zasłużonymi graczami, którzy zaznaczyli złoty wiek i nadal osiągają najlepsze wyniki.

„Musimy upewnić się, że nasza jakość w zespole i komponent ekonomiczny pasują do siebie” – podkreślił Salihamidzic i, patrząc w przyszłość na dwa lata pandemii korony, przyznał: „Przechodzimy przez trudną fazę finansową”.

Maszyna bramkowa Lewandowskiego może oczywiście zastanawiać się, jaki globalny pakiet finansowo-sportowy może mu zaoferować FC Barcelona – nawet jeśli od lat żyje ponad stan.

„On wie, co ma w Bayernie. Jako FC Bayern wiemy również, co w nim mamy. Teraz poczekamy i zobaczymy go zrelaksowanego” – powiedział Kahn o Lewandowskim, który jest w klubie od czasu opuszczenia Borussii Dortmund latem 2014 roku. mecze zdobyły niesamowite 341 bramek dla FC Bayern.

Nagelsmann nie czuje, że ten wyjątkowy napastnik chce odejść. – W rozmowach już wygląda na to, że chciałby zostać – powiedział trener z Monachium przed niedzielnym gościnnym występem na Arminii Bielefeld i odniósł się do konkretnych rozmów z Lewandowskim. Ale nie możesz „zajrzeć całkowicie do swojej głowy”, powiedział Nagelsmann. To także „trochę normalne, że zawsze myślisz o swojej przyszłości”. Kahn i Salihamidzic wymieniają się z Lewandowskim.

© dpa-infocom, dpa:220416-99-936323/3

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.