APA ots news: UNIQA: Stoyan Angelov nowym szefem ds. relacji inwestorskich – BILD

Stefan Glinz i Tiana Majstorovic nadal uzupełniają zespół IR

Wiedeń (APA-ots) – Stoyan Angelov (41) objął we wrześniu stanowisko szefa relacji inwestorskich w UNIQA Insurance Group AG. Urodzony w Bułgarii, przez siedem lat pracował w finansach grupowych jako szef działu skarbu grupy w UNIQA, a przez ostatnie cztery lata był również odpowiedzialny za zarządzanie inwestycjami. Dzięki agendom IR, które przejął od Michaela Opplusila, ponownie poszerza zakres odpowiedzialności w tym obszarze. „Ze Stoyanem Angelovem oddajemy nasze relacje inwestorskie w bardzo doświadczone ręce. Z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w austriackiej branży ubezpieczeniowej i międzynarodowym doświadczeniem w branży inwestycyjnej, będzie on kierował zespołem UNIQA IR jako niezawodny kontakt dla inwestorów i wszystkich innych uczestników rynku kapitałowego”, mówi Kurt Svoboda, CFO i CRO UNIQA Group i dodaje: „Chciałbym podziękować Michaelowi Oplustilowi ​​za jego wieloletnie zaangażowanie w UNIQA i życzyć mu wszystkiego najlepszego na przyszłość”.

Stoyan Angelov ma 18-letnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu aktywami, zarządzaniu ryzykiem, zarządzaniu inwestycjami i finansami. Kilka lat pracował za granicą: po ukończeniu studiów ekonomicznych w Stanach Zjednoczonych rozpoczął karierę w firmie zajmującej się informacjami i analizami finansowymi Morningstar Inc. w Chicago. Po przeprowadzce do Londynu pracował dla tej samej firmy w Wielkiej Brytanii, Szwecji i Chinach i uzyskał tytuł magistra finansów w niepełnym wymiarze godzin w London Business School. Stoyan Angelov ma dwoje dzieci i mieszka z rodziną w Wiedniu.

Grupa UNIQA

Grupa UNIQA jest jedną z wiodących firm ubezpieczeniowych na swoich głównych rynkach Austrii i Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Około 22 400 pracowników i wyłącznych partnerów biznesowych obsługuje prawie 16 milionów klientów w 18 krajach. Z udziałem w rynku wynoszącym około 21% UNIQA jest drugą co do wielkości grupą ubezpieczeniową w Austrii. UNIQA jest obecna na 15 rynkach w regionie wzrostu CEE: Albania, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Kosowo, Chorwacja, Czarnogóra, Macedonia Północna, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Czechy, Ukraina i Węgry. Ponadto do Grupy UNIQA należą również firmy ubezpieczeniowe w Szwajcarii i Liechtensteinie.

Obrazy z tej transmisji można znaleźć w AOM/original image service oraz w archiwum obrazów OTS pod adresem http://bild.ots.at

Uwaga na żądanie:
Natasza A. Smole
Rzecznik prasowy UNIQA Insurance Group AG
Telefon komórkowy: +43 664 88827382
E-mail: natascha.smole@uniqa.at

Zestaw dla prasy cyfrowej: http://www.ots.at/pressemappe/220/aom

*** ORYGINALNY TEKST KOMUNIKATU PRASOWEGO OTS JEST WYŁĄCZNĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ZA TREŚĆ WYDANIA – WWW.OTS.AT ***

OTS0055 2022-09-22/09:18

Pierce Caldwell

„Guru kulinarny. Typowy ewangelista alkoholu. Ekspert muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.