FIFA – niezdecydowana, nie odważyła się zawiesić reprezentacji Rosji w piłce nożnej
Prezydent FIFA Giannis Infantino. Zdjęcie: Giuseppe Cacace (Scanpix/AFP)

Raport opublikowany przez FIFA mówi, że ogłoszono pewne sankcje, które bezpośrednio wpłyną na rosyjską piłkę nożną, ale scenariusz eliminacji został jak dotąd odrzucony.

Podobno w Rosji nie będzie międzynarodowych meczów piłki nożnej, a reprezentacja, która będzie się nazywać Rosyjskim Związkiem Piłki Nożnej, będzie mogła grać bez flagi, hymnu i na neutralnym terenie, bez widzów.

Jednocześnie FIFA ogłosiła, że ​​potępiła działania Rosji na Ukrainie, pisze Espn.com.

„FIFA będzie kontynuować trwający dialog z MKOl, UEFA i innymi organizacjami sportowymi, aw zależności od sytuacji zostaną przyjęte dodatkowe środki lub sankcje” – napisano w raporcie FIFA. – „W tym ewentualne wykluczenie z następnych zawodów, jeśli sytuacja nie ulegnie szybkiej poprawie”.

Decyzja FIFA, by od razu nie wykluczać Rosji z eliminacji do mistrzostw świata, rozgniewała Cezarego Kulesza, prezesa PZPN, który powiedział, że polska reprezentacja nie zagra z Rosją, niezależnie od nazwy zespołu.

Polacy wcześniej zapowiedzieli, że 29 marca nie rozegrają meczu z Rosjanami. Szwecja i Czechy również ogłosiły to później.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują – poinformujemy Cię osobistym biuletynem, gdy tylko zostaną wymienione w „Verslo žinios”, „Sodra”, Centrum Rejestracji itp. źródła.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *