I. imonit: reakcje rosyjskiego oligarchy pokazują efekt wczorajszych sankcji

Zdjęcie: Judita Grigelyts (V)

Premier Ingrida Imonyt powiedziała, że ​​reakcje rosyjskich oligarchów pokazują skutki wczorajszych sankcji, ale nadal wymagają one zaostrzenia.

Powiedziała to podczas wspólnej konferencji prasowej premierów Litwy, Polski i Ukrainy w Warszawie podczas inwazji sił Kremla na sąsiedni kraj.

Widzę rosyjskich oligarchów, że sankcje są bolesne i skuteczne. Słyszeliśmy już debatę, że sankcje mogą nie być bardzo skuteczną bronią. Bardziej trafne jest stwierdzenie, że nigdy nie mieliśmy prawdziwych sankcji i że dopiero zaczynamy je mieć – powiedział w poniedziałek premier Litwy.

Szkoda, że ​​jest tak późno, bo ukraińskie firmy muszą za to płacić za dużo. Pełny wpływ sankcji będzie odczuwalny dopiero w dłuższej perspektywie, ale musimy je teraz wzmocnić i rozszerzyć, aby rosyjska wojna była postrzegana jako bardziej kosztowna, pridr.

Według premiera sankcje muszą objąć nie tylko Rosję, ale także Białoruś, która chwali swoją emigrację na Ukrainę.

Wezwał do ukarania wszystkich oligarchów

Z kolei premier RP Mateusz Morawiecki oświadczył, że Rosja stanowi zagrożenie nie tylko dla krajów regionu wschodniego, ale także dla całej Europy.

Mateusz Morawiecki, premier RP. Zdjęcie: Darius Januis (LRVK)

Kreml najechał na Ukrainę pod koniec lutego i rozpoczął wojnę na pełną skalę. Zachód odpowie sankcjami wobec Rosji i zwiększonym wsparciem dla Ukrainy, w tym wojskowym.

Czasy się zmieniają, pokolenia się zmieniają, ale Rosja nadal prowadzi agresywną politykę i wykorzystuje swoje zasoby, by zdradzić inne kraje. Długa rosyjska ręka zamieniła się w gumkę, która niszczy wszystko na swojej drodze, mówią politycy.

Według niego siły rosyjskie atakują nie tylko infrastrukturę wojskową, ale także domy mieszkalne i szpitale, a także korytarze humanitarne.

Wczoraj na Ukrainie mistyfikacje zostały popełnione około 20 kilometrów od polskiej granicy, co pokazuje tylko raz jeszcze metody stosowane przez Rosję, która chce zastraszyć ludzi – powiedzieli politycy, odnosząc się do ataku na poligon Jaworowa.

Zdaniem Morawieckiego wymaga to zaostrzenia sankcji, ponieważ nie dotknęły one jeszcze Władimira Putina, prezydenta Rosji, oligarchów ekologicznych, niektórych sektorów gospodarki.

zamroźmy bogactwo rosyjskich oligarchów: średnich i dużych, wykorzystajmy te fundusze, by pomóc niewinnym firmom dotkniętym reżimem Putina, wykorzystajmy te fundusze, by odbudować Ukrainę, która tak bardzo broni swojej dzierżawy – powiedział.

Polski premier wezwał także Unię Europejską (UE) do stworzenia specjalnego mechanizmu, który umożliwiłby Ukrainie szybsze wejście do Wspólnoty.

państwo terrorystyczne

Premier Ukrainy Denis Myhal również będzie uczestniczył zdalnie w konferencji prasowej: Bardzo ważne byłoby dla nas uzyskanie statusu kandydata.

Jest wdzięczny, że Kijów jest uważany za część europejskiej rodziny.

To społeczeństwo cywilizacyjne, powiedział D. myhalis.

Powtórzył, że należy zapewnić strefę zakazu lotów nad Ukrainą. NATO musi jeszcze działać, obawiając się bezpośredniej konfrontacji między Sojuszem a Rosją.

Zdaniem premiera Ukrainy wczorajsze kraje nie mają czasu na ociąganie się, bo linia frontu może przesunąć się na terytorium UE.

Unia Europejska i Stany Zjednoczone muszą ogłosić Rosję państwem terrorystycznym, powiedział Mihalis.

Politycy wzywają też do dalszego zaostrzenia sankcji wobec Rosji, m.in. poprzez restrykcje handlowe w sektorze energetycznym.

Podczas konferencji D. Myhalis podziękował litewskim i polskim firmom przyjmującym uchodźców.

Dziękuję Ukraińcom za ich domy, za dobrowolną pomoc, za wezwania do wyposażenia nas w broń i budowy nieba – powiedział premier Ukrainy.


Powielanie informacji BNS w mediach jest zabronione w mediach i na stronach internetowych bez zgody UAB „BNS”.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.