Konsekwencje rosyjskiej inwazji: dziesięć milionów ludzi zostało już zmuszonych do ucieczki przed wojną na Ukrainie – Polityka

Burmistrz Lwowa krytykuje brak pomocy – trwa ekspansja

Burmistrz Lwowa w zachodniej Ukrainie Andrij Sadowyj czuje się opuszczony przez międzynarodowe organizacje humanitarne. „Żadna międzynarodowa organizacja nie była przygotowana, mimo że wszyscy mówili o możliwym rosyjskim ataku przez sześć miesięcy” – powiedział Sadowyj gazecie Süddeutsche Zeitung. Do tej pory nie ma „skutecznych międzynarodowych planów awaryjnych”. Sadowyj nie wymienił żadnej organizacji pomocowej.

Rzecznik Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (MKCK) powiedział: „Skala, intensywność i cierpienie konfliktu przekraczają wszelkie wyobrażenia”. Z doświadczenia wiemy, że potrzeba pomocy humanitarnej w przypadku poważnych kryzysów może początkowo przekroczyć możliwości reagowania. „Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc najsłabszym i tym, którzy cierpią z powodu walk”Chris Hanger odpowiedział e-mailem.

MKCK działa w terenie od ośmiu lat, a operacja na Ukrainie była jedną z dziesięciu największych operacji MKCK pod względem budżetu, jeszcze przed rosyjską inwazją. (dpa)

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.