I. Šimonytė odwiedzi Polskę, aby omówić wsparcie dla Ukrainy

Premier Ingrida Šimonytė pojedzie w poniedziałek do Warszawy, aby omówić wsparcie dla Ukrainy z premierem Polski Mateuszem Morawieckim. Premier Ukrainy Denys Szmyhal będzie również uczestniczył w spotkaniu zdalnie.

„Miało się odbyć trójstronne spotkanie premierów Trójkąta Lubelskiego, do trójkąta należą osoby z odpowiednich instytucji Litwy, Polski i Ukrainy, w tym przypadku nasz kolega Denys Szmyhalis nie będzie mógł uczestniczyć fizycznie, ale dołączy zdalnie” – powiedział Šimonytė na niedzielnej konferencji prasowej.

„Będziemy fizycznie z premierem Morawieckim, aby omówić kwestie wsparcia dla Ukrainy i tego, co możemy zrobić przede wszystkim, ale także reszty społeczności międzynarodowej, aby zrobić więcej, aby pomóc wszystkim na Ukrainie w tym czasie.” powiedział.

Zdaniem premiera w ciągu ostatniego tygodnia gwałtownie wzrosła liczba uchodźców z wojny na Ukrainie, co spowodowało wzrost prac i procesów, które należy przyspieszyć, takich jak migracje czy procesy narodowe, poszukiwanie mieszkania lub zapewnienie innych potrzeb.

Od rozpoczęcia inwazji wojskowej 24 lutego z Ukrainy uciekło już 2,5 mln osób. Kolejne 2 miliony ludzi zostało wewnętrznie przesiedlonych przez wojnę. ludności, ogłosiła w piątek Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.