Po akceptacji Parlamentu Europejskiego: Polska odrzuca nową politykę migracyjną

Po zatwierdzeniu przez Parlament Europejski

Polska odrzuca nową politykę migracyjną

Dzisiaj 11 kwietnia 2024 | 09:53

Polski premier Donald Tusk zapowiedział, że jego kraj nie zaakceptuje planowanego mechanizmu relokacji pomimo zgody Parlamentu Europejskiego.

Tak podaje agencja prasowa »Reutera„. Tusk podkreślił potrzebę ochrony własnych granic przez państwa UE.

Parlament Europejski głosuje za reformą azylu

Parlament Europejski głosował wcześniej za reformą systemu migracyjnego UE w celu skrócenia czasu trwania procedur bezpieczeństwa i azylu oraz zwiększenia liczby powrotów migrantów.

UE chce ograniczyć niechcianą migrację z Bliskiego Wschodu i Afryki. Według Reutersa był to główny priorytet europejskiej agendy.

Polska prosi o wyjątek

Polska w przeszłości argumentowała, że ​​powinna zostać wyłączona z tzw. mechanizmu solidarności przewidzianego w nowym ustawodawstwie.

Reklama




Kraj przyjął największą liczbę ukraińskich uchodźców od czasu rosyjskiej inwazji w 2022 roku.

Już 400 osób zginęło w 2024 r. podczas prób wjazdu do UE

Kwestia migracji jest tematem wysoce kontrowersyjnym w UE od 2015 r., kiedy ponad milion osób, głównie uchodźców syryjskich, przekroczyło Morze Śródziemne. UE była wówczas zaskoczona.

Według Reutersa w tym roku do UE poza regularnym przejściem granicznym przybyło już ponad 46 000 osób. Ponadto ONZ szacuje, że próbując przedostać się do UE, zginęło 400 osób.

Po uzyskaniu zgody Parlamentu Europejskiego ustawodawstwo musi jeszcze zostać zatwierdzone przez państwa członkowskie w tym miesiącu. Miałbyś wtedy dwa lata na jego wdrożenie.

Bianca Robbins

„Miłośnik internetu. Dumny ewangelista popkultury. Znawca Twittera. Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Zły komunikator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *