Kobiece stowarzyszenie tenisa głosi przesłanie – wspiera niechęć Ukraińców do poddania się Rosjanom

Ukraińska tenisistka protestuje, ponieważ nie podaje ręki swoim rosyjskim rywalom na Białorusi, dopóki rosyjscy okupanci nie opuszczą ukraińskich terytoriów.

E. Switolina wzywa także Światowy Związek Tenisa Kobiet – WTA do wydania oświadczenia w sprawie uścisków dłoni między ukraińskimi tenisistkami a przedstawicielkami krajów agresorów, kiedy to sprawa byłaby po prostu zamknięta.

Kobieca Organizacja Tenisowa (WTA) odpowiedziała na wezwanie E. Switolino i wydał oficjalne oświadczenie w sprawie odmowy podania ręki przez ukraińskich tenisistów rosyjskim i białoruskim sportowcom.

„Po nemalonių aplinkybių ir nesipratimų Wimbledonie (jak również w innych meczach z ostatnich kilku tygodni) WTA chciałaby dodać punkty dzięki uściskom dłoni po dvikovų.

Ze względu na wojnę w koszulce WTA w Ukrainos sportininkų poziziją nejumji rankas varžovīms (z Rosji są na Białorusi) na koniec meczu jest to tai yra Įjos asmeninis sprendimas.

Mamy jednych z najlepszych fanów na świecie, jesteśmy wdzięczni za ich pasję i poświęcenie, a także dziękujemy im za zrozumienie i szacunek dla sportowców” – czytamy w oświadczeniu WTA.

Elina Switolina awansowała we wtorek do ćwierćfinału Wimbledonu, a jej przeciwniczką była pierwsza polska rakieta, Iga Świątek.

Mija 9 miesięcy od narodzin Ukrainki E. Switoliny, która ponownie zagrała na kortach, na początku wydawała się silniejsza i pierwszego seta wygrała 7:5.

Antrame vyko atkakli dvikova dała szybką grę, seta wygrali już Polacy 7:6(5). Jednak już w trzecim secie Ukrainiec wyszedł bez szwanku i pokonał Polskę 6:2 i wygrał mecz. Dvikova vyko 2 godz. 50 minut

Spektakularną zwyciężczynią czwartego finału została Czeszka Marketa Vondrousova (WTA-42). W niecałe 2 godziny pokonała Amerykankę Jessicę Pegul (WTA-4) 6:4, 2:6, 6:4.