Pentagon mówi, że Rosja „desperacko” eskaluje ofensywną politykę wojskową

Biden ostrzega przed rosyjskimi cyberatakami

Prezydent USA Joe Biden wezwał amerykańskie firmy do Popraw ochronę przed możliwymi cyberatakami z Rosji. Jest coraz więcej dowodów na to, że Rosja rozważa opcje możliwych cyberataków w odpowiedzi na zachodnie sankcje gospodarcze, powiedział w poniedziałek Biden. Znaczna część infrastruktury krytycznej w kraju należy do sektora prywatnego. Dlatego zaapelował do firm: „Macie moc, możliwości i odpowiedzialność za wzmocnienie cyberbezpieczeństwa i odporności krytycznych usług i technologii, na których polegają Amerykanie.

Anne Neuberger, doradca ds. cyberbezpieczeństwa, dodała: „Nie szukamy konfliktu z Rosją. Ale jeśli Rosja przeprowadzi cyberatak na Stany Zjednoczone, zareagujemy.Nie ma pewności, że nastąpi cyberatak na infrastrukturę krytyczną. Ale możesz zobaczyć możliwe przygotowania.

„Infrastruktura krytyczna, elektryczność, woda, wiele szpitali w Stanach Zjednoczonych jest własnością prywatną” – powiedziała. „Uważamy, że najważniejsze osoby, które muszą wiedzieć, otrzymały informacje niejawne”. Obejmowało to kilkaset firm. Firmy powinny używać uwierzytelniania wieloskładnikowego w swoich systemach, aby uniemożliwić atakującym włamanie, szyfrowanie danych i tworzenie planów awaryjnych. (dpa)

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *