Polska otrzymała mocną odpowiedź ze strony Rosji: za pół sekundy nic z was nie zostanie w Warszawie

Polsce ostatnio poświęcono wiele uwagi, nie tylko ze względu na napływ głównie ukraińskich uchodźców, ale także ze względu na wypowiedzi polityków. Polscy politycy, którzy spotkali się na Ukrainie z Wołodymyrem Zełenskim, podnieśli niedawno pomysł, by NATO miało wysłać na Ukrainę niebieskie hełmy. Prezydent Stanów Zjednoczonych pojedzie jutro do Polski, aby przedyskutować ten pomysł, informuje LNK.

„W świetle tego, co wydarzyło się na Ukrainie, w świetle bezprecedensowej agresji Rosji na to wolne, niepodległe i suwerenne państwo, w kontekście dalszej okupacji ziem ukraińskich, w kontekście tego kryzysu, a także kryzysu bezpieczeństwa nie tylko dla Europy, ale dla Europy jako całości i dla całego świata potrzebujemy nowej koncepcji NATO” – powiedział Prezydent RP Andrzej Duda.

Pełny raport – w filmie LNK:


Rosja natychmiast zareagowała na propozycje Polski.

„Nasi polscy koledzy już powiedzieli, że powinni wysłać na Ukrainę niebieskie hełmy podczas kolejnego szczytu NATO. Mam nadzieję, że wiedzą, o czym mówią. Będzie to konfrontacja sił zbrojnych Rosji z siłami NATO, o której wszyscy nie tylko chciał tego uniknąć, ale powiedział też, że to nie powinno mieć miejsca” – powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.

W ostatnim czasie na Polskę zwróciła uwagę rosyjska machina propagandowa.

Spróbujcie tu wejść Polacy, ale w promieniu 10 metrów – zaraz wrócicie.

„Dziś przyszedł czas, aby nasze kierownictwo powiedziało konkretnie: tu są mury i po prostu spróbujcie, Polacy, wejść tutaj, choć w promieniu 10 metrów – od razu wrócicie według całego schematu i w kalibrze, i całą mocą artyleria i lotnictwo.Wtedy ta uwielbiona polska armia wbiegnie wysoko po drogach Warszawy;””Europa musi dostarczyć jedną prostą rzecz – dostaniesz trafienie nuklearne. Jeśli zbierzesz tam kontyngent sił pokojowych NATO, jeśli go gdzieś znajdziesz itp., będzie to wojna nuklearna. Dzielni Polacy, za pół sekundy nic z Was nie zostanie w Warszawie. Dzielni Niemcy, dzielni Estończycy, dzielni Bałtowie… Swoją drogą wiedziałem dla dzielnych Bałtów, że w Kaliningradzie na granicy są duże problemy. Kwestia korytarza do Kaliningradu znów nabiera aktualności? ”- omówiono w rosyjskiej telewizji.

Polska ze swojej strony ogłosiła zniszczenie rosyjskiej siatki służb specjalnych, wydalając 45 rosyjskich dyplomatów rzekomo zaangażowanych w szpiegostwo. Nakazano im opuścić kraj w ciągu pięciu dni. Trzeba wyjść w ciągu 48 godzin.

„Rosja jest w stanie wojny z Ukrainą od ponad trzech tygodni. My i inne kraje zachodnie traktujemy jako głównego wroga. „Dalsze tolerowanie takich działań przez nielegalne rosyjskie służby stanowiłoby szczególne zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski, jak również dla dla naszych sojuszników, NATO i Unii Europejskiej, z którymi koordynujemy wszystkie te działania – powiedział Łukasz Jasina, rzecznik MSZ RP.

Aby budować poparcie dla swojego kraju, prezydent Ukrainy nadal zwraca się do parlamentarzystów z różnych państw. Przemawiając do japońskiego parlamentu za pośrednictwem wideo, Zełenski okrzyknął ten kraj jako pierwszy kraj w Azji, który zwiększył presję na Rosję.


Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.