Rewanżowy mecz w Polsce przegrywają także siatkarze z Lüneburga

SVG Lüneburg przegrał 3:0 z czołowym polskim klubem Asseco Resovia Rzeszów. Decyzja o zdobyciu Pucharu CEV zapadła już po dwóch wyrokach.

Lüneburg po raz kolejny musiał przyznać się do porażki z Asseco Resovią Rzeszów. © Darek Delmanowicz/PAP/dpa

Siatkarze Bundesligi SVG Lüneburg również przegrali finałowy rewanżowy mecz Pucharu CEV z Asseco Resovia Rzeszów. Podobnie jak w pierwszym pojedynku tydzień temu, również czołowy polski klub poniósł porażkę 0:3 (25:27, 18:25, 22:25).

Decyzja zapadła już po drugim secie. Zespół prowadzony przez trenera Stefana Hübnera mógł jedynie zwycięstwem 3:0 lub 3:1 wepchnąć gospodarzy do „złotego seta”.

„Zagraliśmy bardzo dobry mecz. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszego seta i przez długi czas drugiego seta” – powiedział dyrektor sportowy Lüneburga Bernd Schlesinger: „Gdyby ktoś przed sezonem powiedział nam, że będziemy w finale Pucharu Europy, mielibyśmy to było szalone – wyjaśnia.

Lüneburg wyraźnie lepszy niż w meczu u siebie

W przeciwieństwie do meczu u siebie, drużyna Dolnej Saksonii od razu się obudziła. Dzięki potężnym informacjom i wielkiemu duchowi walki zbierali punkt za punktem. O 24:23 Lüneburg miał nawet seta w pierwszej rundzie, ale gospodarze pod wodzą francuskich mistrzów olimpijskich Stéphena Boyera i Yacine Louati ostatecznie zwyciężyli nieznacznie.

SVG, uczestnicząc po raz pierwszy w europejskim finale, również dobrze rozpoczęło drugi set. Ale teraz Rzeszów coraz bardziej odzyskiwał równowagę: „To jeszcze nie koniec” – powiedział swoim kolegom z drużyny środkowy blok Matthew Knigge podczas przerwy na żądanie o 16:20. Udaną kontrą w czasie 25:18 Karol Kłos zapewnił Polsce pierwsze zwycięstwo w Pucharze Europy. W bezsensownym trzecim secie obaj trenerzy szczęśliwie zamienili się drużynami. Rzeszów wykorzystał drugi punkt meczowy i ponownie wygrał 3:0.