Rosyjskie rakiety niszczą szkołę i ośrodek zdrowia dla dzieci w Charkowie

 1. Strona główna
 2. Polityka

Przyjęty:

Z: Helena Gries, Tobias Utz, Sandra Kathe, Lukas Zigo, Teresa Toth, Lucas Maier

Na wojnie na Ukrainie codziennie giną żołnierze obu stron. Statystyki dotyczące ofiar w Rosji są regularnie raportowane przez Siły Zbrojne Ukrainy.

 • Bitwy i ataki wojny ukraińskiej szaleją głównie na wschodzie kraju. Armia ukraińska nadal stawia opór.
 • Sama Rosja rzadko podaje informacje o własnych stratach w czasie wojny.

OPINIA: Ten pasek się skończył. Pasek informacyjny dotyczący sytuacji na Ukrainie można znaleźć tutaj.

Aktualizacja na poniedziałek 11 lipca o godz. 6:50: Rosyjskie pociski uszkodziły szkołę i ośrodek zdrowia dla dzieci w Charkowie, drugim co do wielkości mieście Ukrainy, wczesnym rankiem w niedzielę, podały władze ukraińskie. Bombardowanie nie spowodowało ofiar śmiertelnych, ale poważnie uszkodziło budynek szkolny.

„Myślę, że to ludobójstwo przeciwko naszemu narodowi i naszej kulturze” – powiedział Reuterowi Vadym Kostenko, którego wnuczka uczęszczała do zniszczonej szkoły.

Ratownicy usuwają gruzy domu zniszczonego po rosyjskim ataku w dzielnicy mieszkalnej w centrum Charkowa 9 lipca 2022 r. © Evgeny Maloletka/dpa

W innej dzielnicy pocisk zniszczył prywatny dom i uszkodził ośrodek zdrowia dla dzieci. Według władz sześć osób zostało rannych podczas ostrzału domu.

Rosja informuje o ataku na Słowiańsk

+++ 13:30: W ataku na miasto Słowiańsk we wschodniej Ukrainie wojska rosyjskie powiedziały, że zabiły do ​​100 żołnierzy wroga. Atak rakietowy na fabrykę ceramiki, która służyła jako tymczasowa lokalizacja i skład amunicji dla ukraińskiej jednostki artylerii, zniszczyła również ponad tysiąc amerykańskich granatów haubic M-777, poinformowało w niedzielę ministerstwo Obrona w Moskwie. W rezultacie zniszczono również 700 granatów do wyrzutni rakiet Grad. Informacje nie mogły być niezależnie zweryfikowane.

Straty Rosji w wojnie ukraińskiej: nowe statystyki

+++ 10:30: Oto wstępne szacunki rosyjskich strat bojowych na dzień 10 lipca, według ukraińskich sił zbrojnych:

 • Żołnierze: 37 300
 • Samoloty: 217
 • Helikoptery: 188
 • Czołgi: 1641
 • Panzerkampfwagen: 3823
 • Systemy artyleryjskie: 834
 • Systemy obrony powietrznej: 108
 • Wiele systemów wyrzutni rakiet: 247
 • Samochody i inne pojazdy: 2694
 • Statki: 15
 • Bezzałogowe drony bojowe: 676
 • Do niedzieli 10 lipca 2022
 • Informacje o stratach Rosji w wojnie na Ukrainie pochodzą z Ministerstwa Obrony Ukrainy. Nie można ich niezależnie zweryfikować. Sam Kreml podaje bardzo mało informacji o własnych stratach.

Straty z Rosją: armia ukraińska ogłasza zwycięstwo nad siłami rosyjskimi na południu Ukrainy

Aktualizacja na niedzielę 10 lipca o godzinie 7:00: Jak donosi portal informacyjny Kyiv Independent, armia ukraińska zdołała pokonać 58 rosyjskich żołnierzy na południu Ukrainy. W rezultacie ukraińska grupa zadaniowa „Południe” poinformowała, że ​​zniszczyła dwie rosyjskie haubice Msta-B, cztery składy amunicji, stację zakłócającą oraz 15 pojazdów opancerzonych i wojskowych. Informacje nie mogą być niezależnie zweryfikowane.

Ciężkie straty Rosji: armia ukraińska ogłasza nowe liczby

+++ 13:44: Jak donosi Ministerstwo Obrony w Moskwie, Rosja zniszczyła zachodnią broń podczas ataków na wschodniej Ukrainie. Według rzecznika ministerstwa Igora Konashenkowa w pobliżu wsi Chasiv Jar w obwodzie donieckim zniszczono hangar z dostarczonymi przez USA haubicami M777. W ataku zginęło także kilkudziesięciu ukraińskich żołnierzy i zagranicznych bojowników.

Według Konashenkowa wielu ukraińskich żołnierzy zginęło również w ostrzale artyleryjskim i rakietowym w obwodzie mikołajowskim na południu kraju, w obwodzie dniepropietrowskim wokół miasta Dniepr oraz w innych częściach kraju. Ponadto rosyjskie siły zbrojne podobno zestrzeliły dwa ukraińskie myśliwce i 15 dronów bojowych. Informacje nie mogą być niezależnie zweryfikowane.

Ciężkie straty dla Rosji: armia ukraińska daje nowe liczby

+++ 11:09: Sztab Generalny Ukrainy opublikował codzienne statystyki dotyczące strat armii rosyjskiej w wojnie ukraińskiej. W międzyczasie podobno zginęło 37 200 członków sił zbrojnych. Ponadto straty materiałowe byłyby wysokie. Informacji tych nie można jednak zweryfikować niezależnie.

Ciężkie straty: Rosja traci wojska i czołgi na rzecz ukraińskich spadochroniarzy

Aktualizacja w sobotę 7:10: Ukraińscy spadochroniarze niszczą rosyjskie czołgi i zdobywają wojska w Mikołajowie. Niezależne raporty Kijowa. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że żołnierze 79. Brygady Powietrznodesantowej zniszczyli w Mikołajowie pięć rosyjskich czołgów i pojmali pozostałych przy życiu członków załogi.

Ciężkie straty: Rosja traci składy amunicji i stanowiska dowodzenia

+++ 22:15: W rejonie Chersoniu ukraińscy obrońcy podobno zniszczyli dwa rosyjskie stanowiska dowodzenia. „Są też nasze sukcesy. W kierunku Chersoniu dwa stanowiska dowodzenia wrogiej armii zostały zniszczone przez nasze jednostki rakietowe i artyleryjskie – powiedział ukraiński dziennikarz, podał lokalny portal informacyjny. Prawda. Inne szczegóły wciąż są dopracowywane – dodał.

Wojna ukraińska: Rosja traci składy amunicji

+++ 19:15: Dzięki dostawom nowoczesnych systemów artyleryjskich i rakietowych z Zachodu Ukraina ma większe możliwości w walce z Rosją. W tym kontekście siły zbrojne rozpoczęły teraz specjalną kampanię ataku, taką jak Kijów Niepodległa pismo. Celem kampanii wojskowej jest zniszczenie najważniejszej infrastruktury wojennej Rosji.

W tym celu Ukraina atakuje składy amunicji na okupowanej Ukrainie wschodniej i południowej i najwyraźniej skutecznie. W ciągu ostatnich czterech tygodni trafiono podobno prawie 20 składów amunicji należących do wojsk moskiewskich. Podobno wśród ofiar znalazły się niektóre z największych rosyjskich składów sił zbrojnych.

+++ 18:45: Byłaby to duża strata dla Rosji : Były generał NATO stawia nowy cel w programie. Po tym, jak Rosja zbombardowała miasto Kramatorsk we wschodniej Ukrainie, generał Philip rozmawiał z Breedlove Temperatura.

Były Naczelny Dowódca Sił Sojuszniczych w Europie zasugerował zniszczenie mostu nad Cieśniną Kerczeńską. Most łączy Rosję kontynentalną z anektowaną wyspą Krym. Do akcji armia zaoferowała nowo dostarczone pociski Harpoon. „Kercz Bridge jest uzasadnionym celem” – powiedział Breedlove.

Aktualizacja na piątek, 8 lipca, 8:15: Według własnych oświadczeń wojska ukraińskie zniszczyły na południu Ukrainy haubicę, skład amunicji, dron i czołg należący do armii rosyjskiej. W bitwie zginęło 12 rosyjskich żołnierzy. Raporty portalu informacyjnego Kijów Niepodległa w nawiązaniu do meldunku armii ukraińskiej. Te informacje nie mogą być niezależnie zweryfikowane.

Wiadomości o wojnie na Ukrainie: Prawdopodobnie ciężkie straty po obu stronach

+++ 22:30: Na wschodzie Ukrainy trwały niesłabnące walki. W obwodzie donieckim prorosyjscy separatyści wymienili jedną śmierć i jedenaście rannych, jak donosi dpa. Powodem tego ma być bombardowanie ze strony ukraińskiej. Informacje nie zostały jeszcze niezależnie zweryfikowane.

+++ 18:30: Ukraiński wywiad, za pośrednictwem Ministerstwa Obrony, powiedział, że Rosja będzie palić żołnierzy, aby zmniejszyć liczbę ofiar śmiertelnych. Według doniesień na obrzeżach miasta Cherson zwłoki są wielokrotnie palone na ulicach.

Mówi się, że ze względu na wysoki stopień oparzeń ciał na ogół nie można było już zidentyfikować. Według ukraińskich informacji przedstawiciele rosyjskich sił okupacyjnych usiłują ogłosić ciała ofiarami ostrzału artyleryjskiego. Ukraińscy strażacy mają zakaz gaszenia takich pożarów. Informacje nie zostały jeszcze niezależnie zweryfikowane.

Wojna ukraińska: ciężkie straty dla Rosji

+++ 11:30: Rosyjscy żołnierze powiedzieli, że przejęli kontrolę nad całym regionem Ługańska podczas zdobywania miasta Łysychańsk w weekend. Zgodnie z oczekiwaniami Kreml powiedział, że obwód został „wyzwolony”. Zakończyła się kolejna faza „operacji specjalnej”, powiedział w Moskwie minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. Według analizy ZDF wojska rosyjskie musiały pogodzić się z ciężkimi stratami podczas zdobywania Łysychańska. Jednak dane na ten temat są ubogie. Tylko armia ukraińska regularnie publikuje statystyki. Według tego w wojnie zginęło do tej pory około 36 500 żołnierzy armii rosyjskiej. Ponadto prawdopodobnie około 110 000 rannych żołnierzy. Analiza zakłada, że ​​liczba poległych żołnierzy jest jeszcze większa. Wskazują na to straty materialne, np. zniszczono już ponad 830 czołgów.

Straty szczególnie dotknęłyby oderwane republiki ludowe. Według analizy są one używane na pierwszej linii frontu. Informacje nie mogą być niezależnie zweryfikowane.

Aktualizacja na czwartek 7 lipca o godzinie 7:00: 38 rosyjskich żołnierzy zginęło w walkach na Ukrainie 6 lipca. Ponadto armia straciła jeden czołg T-62, dwa kompleksy moździerzy 120 mm „Sani”, dwa pojazdy opancerzone, cztery inne pojazdy, a także trzy składy amunicji w obwodzie mikołajowskim oraz skład paliw i smarów w Chersoniu. Dało to Dowództwu Operacyjnemu Południe, formacji ukraińskich sił lądowych, Film na Facebooku znany.

Część żołnierzy zginęła podczas ataku na jednostki ukraińskie w Dobriance w Chersoniu. Gdy oddział stracił pięciu żołnierzy i jednego rannego, wycofali się, jak Ukrinform fragment filmu.

Aktualizacja na środę, 6 lipca, 6:55: Według ukraińskich mediów zginęło 36 200 żołnierzy armii rosyjskiej, 150 dodane w porównaniu z najnowszymi statystykami. Kolejnych 18 opancerzonych pojazdów wojskowych zostało zniszczonych, co w sumie dało 3772. Zniszczonych zostało pięć czołgów, w sumie 1594, według ukraińskich urzędników. Ukraińskie doniesienia gazet online Prawda Według doniesień rosyjskie ataki na wschodzie zostały skutecznie odparte przez siły ukraińskie.

Armia rosyjska straciła również dwa kolejne systemy artyleryjskie, łącznie 806. Kolejna utrata sprzętu specjalnego, a liczba pojazdów i zbiorników paliwa wzrosła o jedenaście do 2629. Dane pokazują datę Kijów Niepodległa Iść przez Świergot opublikowane statystyki.

Pierwsza relacja za wtorek, 5 lipca, godz. 12:48: Kijów/Moskwa – Ukraiński Sztab Generalny zaktualizował statystyki dotyczące strat Rosji w wojnie na Ukrainie. W efekcie poległo już 36 350 żołnierzy. Ponadto zniszczono już 1594 czołgi i 217 samolotów wojskowych. (tu/ska/hg/lm z dpa/AFP)

Grayson Hayes

„Komunikator. Profesjonalny badacz kawy. Irytująco skromny fanatyk popkultury. Oddany student. Przyjazny ćpun mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.