SZ Podcast „On the Point” – Wiadomości od 1 marca 2022 – Polityka

Szósty dzień wojny agresywnej żołnierzy Putina na Ukrainie: ponad 60-kilometrowy rosyjski konwój wojskowy zagraża stolicy kijowowi. Charków, drugie co do wielkości miasto, jest otoczony. Ponad 660 000 osób uciekło od początku inwazji rosyjskiej. Do tej pory do Polski przyjechało 400 tys., z czego 100 tys. tylko w poniedziałek.

A Polacy wykazują praktyczną solidarność i wielkie zaangażowanie społeczne – mówi redaktor naczelna SZ Viktoria Großmann, która właśnie wróciła z pogranicza ukraińsko-polskiego. Wszędzie jest fala chęci pomocy. Są to jednak również pierwsze dni, kiedy przybywało tylu uchodźców. Zastanawia się, mówi Großmann, dlaczego kraj byłby tak niechętny, gdyby było kilka tysięcy uchodźców z innych obszarów objętych kryzysem.

Podobne wiadomości: Były kanclerz Schroeder traci pracowników, North Stream 2 zwalnia pracowników, ceny energii napędzają inflację.

Nasza codzienna dokumentacja fotograficzna wojny na Ukrainie znajduje się tutaj.

Jak subskrybować nasz podcast z wiadomościami

„On the Point” to podcast informacyjny SZ z najważniejszymi tematami dnia. Podcast ukazuje się od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00. Wszystkie odcinki znajdziesz na sz.de/nachrichtenpodcast. Nie przegap żadnego odcinka i zasubskrybuj naszą ofertę audio, na przykład na: iTunes, Spotify, Deezer, teraz dźwięk lub w ulubionej aplikacji do podcastów. W tym tekście wyjaśniamy, jak możesz słuchać naszych podcastów. Znajdź wszystkie nasze podcasty na: www.sz.de/podcast.

Masz pytania lub sugestie? Napisz do nas: podcast@sz.de.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *