W Polsce weszły w życie ostrzejsze przepisy ruchu drogowego i wyższe kary

Zgodnie z nowymi przepisami maksymalna kara za naruszenie przepisów ruchu drogowego została zwiększona o 5 tys. złotych (1,08 tys. euro) do 30 tys. złotych (6,5 tys. euro).

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber powiedział, że najwyższa kara zostanie nałożona za najbardziej niebezpieczne zachowanie na drodze.

Kierowcom, którzy nie przejdą na przejściach dla pieszych, zagrozi co najmniej 3000 osób. dobrze złotówki. A minimalna kara za przekroczenie prędkości o ponad 30 kilometrów na godzinę wyniesie 800 zł.

Obie izby parlamentu w zdecydowanej większości zatwierdziły projekt nowego regulaminu, który później podpisał prezydent Andrzej Duda – podała oficjalna agencja PAP.

Według eksperta cytowanego przez Dziennik Gazeta Prawna nowe przepisy zapewniają większą ochronę prawną pieszych i mogą zmniejszyć liczbę wypadków na przejściach dla pieszych, jeśli będą odpowiednio egzekwowane przez policję.

Zabronione jest publikowanie, cytowanie lub w inny sposób powielanie informacji agencji informacyjnej BNS w mediach i Internecie bez pisemnej zgody UAB BNS.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *