Wil News: Subskrypcja Easybag powinna ułatwić recykling

13:40

Wil i otoczenie: subskrypcja Easybag ma na celu ułatwienie recyklingu

Abonament Easybag przeznaczony jest dla każdego, kto nie chce segregować odpadów lub nie chce podróżować samochodem lub pieszo do punktów zbiórki.

Zdjęcie: PD

Dzięki subskrypcji recyklingu Easybag mieszkańcy mogą zbierać różne materiały nadające się do recyklingu i odbierać je w domu przez kuriera rowerowego. Kolekcja jest teraz wykonywana indywidualnie na zamówienie.

Szklane butelki we wszystkich kolorach, butelki PET po napojach, aluminium, puszki, drobne metale, a także urządzenia elektroniczne i baterie można zebrać w mieszanej torbie w Easybag. Jeśli jest pełny, klienci mogą zamówić odbiór za pomocą kodu QR wysłanego mailem lub telefonicznie. Torba Easybag jest odbierana przez rowerową firmę kurierską Fundacji Heimstätten Wil. Po odebraniu torby są gromadzone w kontenerze w Fundacji Heimstätten Wil, a następnie przewożone do Bazenheid.

Jak pisze miasto Wil, oferta skierowana jest do wszystkich, którzy nie chcą segregować surowców wtórnych i przewozić ich samochodem lub pieszo do punktów zbiórki. Ponadto Easybag to wsparcie ułatwiające codzienne życie, zwłaszcza osobom starszym lub niepełnosprawnym fizycznie. Osobom starszym nieposiadającym smartfona Easybag oferuje możliwość zamówienia abonamentu przez telefon i zorganizowania odbioru przez telefon.

Abonament recyklingowy obejmuje 12 worków po 60 litrów każdy za 165 CHF. Odbiór odbywa się w Wil, Bronschhofen i Rossrüti. Usługa abonamentowa obejmuje również zbiórkę starych toreb na ubrania, urządzeń elektronicznych i kapsułek z kawą.

Easybag został zainicjowany przez stowarzyszenie Velo Wil i opracowany przez miasto Wil we współpracy ze stowarzyszeniem recyklingu odpadów Bazenheid. Projekt jest częścią Monamo – miasta modelowego dla zrównoważonej mobilności. (DP)

Subskrypcję można zamówić mailowo pod adresem easyhome@zab.ch lub telefonicznie pod numerem 071 932 12 15. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej znaleźć.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *