Wycofanie samochodów obecnie w PEUGEOT: Wszystko o samochodach, których dotyczy problem i co możesz teraz zrobić

PEUGEOT wycofuje obecnie pojazdy. Tutaj powiemy Ci, które samochody są zaangażowane i dlaczego są wycofywane.

W Niemczech każdy producent jest zobowiązany do ostrzegania o zagrożeniach związanych z jego produktami w celu ochrony klientów. Można to zrobić przez przypomnienie sobie czegoś jak również ostrzeżenie.
Do 208 Ostrzeżenie PEUGEOT zostało ogłoszone 23 września 2022 roku. Przyglądamy się bliżej produktowi z Maroka i związanym z nim niebezpieczeństwem.

PEUGEOT rozpoczyna kampanię przywoławczą: Te modele są zaniepokojone

Produkty tego typu Poszczególne samochody kategorii pojazdy silnikowe zostały wyprodukowane przez PEUGEOT, ostrzeżenie dotyczy tylko modeli U, e22007/46063914, e22007/46063915, e22007/46063916, e22007/46063917 zObowiązuje 208*. Wiadomo również, że wadliwe produkty pochodzą z okresu produkcyjnego od 5 sierpnia 2021 do 23 listopada 2021. Towary są określane jako „samochód-samochód”

Co to jest RAPEX?

Poniższe przetwarzane informacje pochodzą z „Systemu Szybkiej Wymiany Informacji” (w skrócie: RAPEX). Jest to europejski system szybkiego ostrzegania dla ochrona konsumenta, za pośrednictwem którego można wymieniać informacje z państw członkowskich na temat niebezpiecznych lub potencjalnie niebezpiecznych produktów konsumenckich. Komisja Europejska publikuje cotygodniowy raport na temat aktualnych ostrzeżeń RAPEX, który można następnie przeglądać online w formie podsumowania.

„208” od PEUGEOT – Jakie jest niebezpieczeństwo produktu?

Produkt PEUGEOT posiada alarm typu „ryzyko pożaru”, przy czym poważne zagrożenia są opisane dla komponentów pod kątem poziomu alarmu. RAPEX bardziej szczegółowo wyjaśnia poziom alertu. Tak więc napisano tutaj: „Produkt nie jest zgodny z przepisami dotyczącymi homologacji i nadzoru rynku pojazdów silnikowych i przyczep samochodowych, jak również układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych, które są przeznaczone dla tych pojazdów”. Sam producent stwierdził: „Przewód paliwowy może ocierać się o inne elementy, powodując wycieki paliwa, które stwarzają zagrożenie pożarowe”.

Twój samochód został wycofany: Gdzie mogę zwrócić towar?

Obecnie podejmowane są konkretne działania w odpowiedzi na ostrzeżenie dotyczące produktu. Odpowiednie modele zostały teraz wycofane. Jeśli Twój samochód podlega wycofaniu, po prostu skontaktuj się z autoryzowanym dealerem. Może sprawdzić sprawę za pośrednictwem centralnej bazy danych i omówić z Tobą dalsze kroki. Inne kraje również wydały ostrzeżenie – m.in. Francja, Chorwacja i Polska.

Informacje o produkcie w skrócie

produkt typ(y) modelu czas produkcji kod oddzwaniania Opakowania kod kreskowy
208 U, e22007/46063914, e22007/46063915, e22007/46063916, e22007/460639*17 05.08.2021 – 23.11.2021 nieokreślony nieokreślony nieokreślony

Aby uzyskać więcej informacji na temat ostrzeżenia dotyczącego produktu, zobacz tutaj.

Co robić w razie niebezpieczeństwa?

Ogień
Jak we wszystkich sytuacjach awaryjnych, to samo dotyczy pożaru: zachowaj spokój! Jeśli to możliwe, możesz spróbować go usunąć. Możesz to jednak zrobić tylko wtedy, gdy nie narażasz się na niebezpieczeństwo! W przeciwnym razie obowiązuje następująca zasada: Opuść strefę zagrożenia i zadzwoń pod numer alarmowy 112.

+++ Uwaga redakcyjna: Ten tekst został utworzony automatycznie na podstawie aktualnych danych RAPEX. Wszelkie uwagi lub pytania prosimy kierować na adres zettel@news.de. +++

śledzić Aktualności.de już w Facebook, Świergot, Pinterest oraz youtube? Tutaj znajdziesz najnowsze wiadomości, najnowsze filmy i bezpośrednią linię do redakcji.

roj/news.de

Pierce Caldwell

„Guru kulinarny. Typowy ewangelista alkoholu. Ekspert muzyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *