Fiasko niemieckiej broni – Scholz chyba wszystkich zaskoczył

  1. Strona główna
  2. Polityka

Przyjęty:

Z: Christoph Gschössmann

Niemieckie czołgi Marder mogą wkrótce wesprzeć armię ukraińską w obronie swojego kraju. Ale dostawa była opóźniona o kilka tygodni. (Ikoniczny obraz) © Klaus-Dietmar Gabbert/dpa

Ukraina walczy z rosyjską inwazją. Według raportu, obecnie nie otrzymuje wsparcia wojskowego z Niemiec – dostawy są opóźnione.

Monachium/Berlin/Kijów – krytykowane są niemieckie dostawy broni na Ukrainę – a raczej niepewne i nieistniejące dostawy. Ponieważ, jak wiemy, od tygodni do strefy kryzysowej nie dostarczano ciężkiej broni.

Kanclerz Olaf Scholz zapowiedział ciężką broń do walki Ukrainy z Rosją, ale dostawy są opóźnione – czasami miesiącami, ponieważ eskalacja ukraińskiego konfliktu trwa nieprzerwanie. kto zgłasza? Praktykant biznesowy. Na przykład Scholz mówił w Bundestagu o systemie obrony powietrznej Iris-T. Ta wiadomość zaskoczyła nie tylko Ministerstwo Obrony, ale także Egipt. Kraj arabski zrezygnowałby z jednego ze swoich zamówień Iris-T. Ale i tak nie powinien być gotowy do użycia przed listopadem lub grudniem.

Bojowy wóz piechoty Marder: Grecja zaskoczona „wymianą pierścieni”.

Z perspektywy Ukrainy nie ma się lepiej dla bojowego wozu piechoty Marder. Scholz ogłosił tutaj, że będzie wymieniał pierścienie z Grecją. Ateny miały wysłać 50 sowieckich czołgów BPM do Kijowa w Niemczech, aby dostarczyć Marder do Grecji. I znowu fiasko: Grecja jest zaskoczona i boi się reakcji Turcji, gdy nagle w Grecji stacjonują nowocześniejsze czołgi. Tak – tutaj obowiązuje to samo: dostawa powinna trwać do jesieni lub zimy. Producent Rheinmetall, który chciał sprzedawać czołgi bezpośrednio do Kijowa, był więc zaskoczony pomysłem.

Sytuacja jest również zła dla wielu wyrzutni rakiet Mars II. Mówiono, że Bundeswehra musiała zrezygnować z czterech systemów. Głośny Praktykant biznesowy mniej niż 20 z 40 pojazdów sił zbrojnych jest sprawnych, dlatego w wojsku panuje nieporozumienie dotyczące porzucenia czterech z nich. Dodatkowo wyrzutnie rakiet nie mogą strzelać amunicją amerykańską ani brytyjską posiadaną przez Ukrainę. Mówią, że przeprogramowanie powinno zająć miesiące.

Niemcy nie dostarczyły ostatnio na Ukrainę sprzętu wojskowego

Portal informuje, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni Niemcy nie dostarczyły na Ukrainę żadnego sprzętu wojskowego. Nowa lista tego, co należy dostarczyć, będzie dostępna dopiero w czwartek (16 czerwca).

Przecież dostawa 15 czołgów przeciwlotniczych Gepard wydaje się być zgodnie z harmonogramem – powinny być zatem dostarczone od połowy lipca do końca sierpnia. Podobnie dostawa siedmiu niemieckich haubic samobieżnych pod koniec czerwca. Tymczasem w wojnie ukraińskiej rosyjski natarcie na wschodnią Ukrainę trwa – każdego dnia.

Chociaż Scholz (SPD) bronił stanowiska Niemiec w sprawie dostaw broni na Ukrainę podczas wizyty na Litwie, twierdząc, że Niemcy są jednym z „największych wojskowych popleczników” kraju, dostawy prawdopodobnie dotrą zbyt późno. Jednak według informacji z codzienne wiadomości Stany Zjednoczone, Francja, Słowenia, Polska, Estonia, Litwa, Słowacja, Czechy, a prawdopodobnie także Belgia i Holandia dostarczyły na Ukrainę ciężką broń. (CG)

Ukraina uruchamia system informacji o zbrodniach wojennych. Prezydent Wołodymyr Zełenski podkreślił, że „wszyscy będą pociągnięci do odpowiedzialności”.

Bianca Robbins

„Miłośnik internetu. Dumny ewangelista popkultury. Znawca Twittera. Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Zły komunikator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.