Jeden z najwyższych wskaźników śmiertelności w sąsiednich Niemczech: lekarz się martwi

Ponad 100 000 zgonów koronowych – smutny rekord dla Polski. A fala omikronów w Republice Wschodniej dopiero się zaczyna. Na filmie lekarz wyraża dwie obawy.

Według oficjalnych informacji liczba zgonów koronowych w Polsce przekroczyła 100 000. We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 493 nowych zgonach w ciągu 24 godzin. Oznacza to, że od początku pandemii w związku z wirusem zmarło 100 254 osób. Dla porównania: w Niemczech od początku pandemii zginęło ponad 114 000 koron. Z 38 milionami mieszkańców, sąsiedni kraj niemiecki ma znacznie mniej mieszkańców.

Na filmie widać, jak zmieniała się liczba zgonów w stosunku do liczebności populacji, dlaczego w Polsce odnotowuje się tak wiele zgonów koronowych i co najbardziej martwi polskiego lekarza tutaj lub bezpośrednio powyżej.

Ważna uwaga: Informacje w żaden sposób nie zastępują profesjonalnej porady lub leczenia przez przeszkolonych i uznanych lekarzy. Zawartość t-online nie może i nie powinna być wykorzystywana do samodzielnego stawiania diagnozy lub rozpoczynania leczenia.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *