Praktyka powinna stać się szybsza i łatwiejsza: Berlin chce założyć centrum naturalizacji – Berlin

Administracja społeczna: do Berlina przybywa coraz więcej starszych i chorych Ukraińców

Według administracji społecznej, inni przyjeżdżają obecnie z Ukrainy starzy, chorzy i niepełnosprawni uchodźcy wojenni w Berlinie. „Na przykład lekarze w centrum przylotów Tegel zgłaszają, że wiele zachorowań wśród uchodźców „Niektórzy ludzie musieli przerwać leczenie i ponownie potrzebują pomocy medycznej” – powiedział we wtorek rzecznik Stefan Strauss.

„Oni są ludźmi ze szczególną potrzebą ochrony„Powiedział rzecznik. Było jasne, że pozostaną w Berlinie i nie zostaną wsadzeni do autobusów do dystrybucji w całych Niemczech. Uruchomienie centrum były tam według administracji społecznej do początku tygodnia około 10 400 zarejestrowanych osób i dystrybuowane do Stanów.

Tymczasem skargi Berlińskie Stowarzyszenie Lekarzy Ustawowych Ubezpieczeń Zdrowotnychże umowa pokrywająca koszty leczenia traktowanie uchodźców jeszcze nie był podpisany w berlińskich gabinetach. KV czekało na podpisanie kontraktu od dwóch tygodni.

„Możemy być szczęśliwi, że tak wiele praktyk traktuje uchodźców za darmoale czas ucieka, ponieważ coraz więcej osób przychodzi do nas, również cierpiących na poważne choroby” – powiedziała we wtorek w oświadczeniu. Według KV uchodźcy z Ukrainy leczone bezpłatnie w ponad 700 gabinetach.

„Jesteśmy bliscy zawarcia umowy kontraktowej” – podkreślił Strauss. To w negocjacjach za bardzo duże sumy. Ponadto zaangażowanych jest kilka administracji Senatu, uzasadnił czas trwania negocjacji.

Ogólnie rzecz biorąc, administracja społeczna spodziewa się dziesiątek tysięcy Ukraińców w ciągu najbliższych kilku lat zostanie w Berlinie. Teraz jest kwestia znalezienia dobrego długoterminowego rozwiązania, które: znaleźć dom i pracę i żeby dzieci dostały miejsca w przedszkolu i szkole oraz żeby budowano nowe domy. Na początku tygodnia ziemia berlińska przyjęła około 24 tys. ukraińskich uchodźców. (dpa)

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.